Boostad odds på Viktor Gyökeres
Vi är alltså framme vid den sista och avgörande matchen i playoff-spelet, där en VM-plats ska delas ut. På tisdag är det dags att få svaret - blir det Sverige eller Polen som tar klivet till mästerskapet? Det är en match där allt står på spel för båda nationerna, och marginalerna lär vara minimala när VM-biljetten till sommaren ska fördelas.
För att höja spänningen ytterligare har vi också en riktigt intressant oddsboost att lyfta fram. Den riktas mot Sveriges hetaste spelare just nu - Viktor Gyökeres, som stod för en riktig dröminsats senast med ett hattrick och sköt Sverige ett steg närmare VM 2026. Frågan är nu om han kan fortsätta på samma spår i finalen?
Spelbolaget 1X2 har valt att boosta oddset på att Gyökeres gör minst två mål i matchen, och det rejält. Istället för ett ordinarie odds runt 6.50, erbjuds nu hela 10.00 gånger pengarna. Det är ett kraftigt lyft och ett riktigt spännande spel för den som tror på ännu en stor kväll från den svenske anfallsstjärnan.
Hur tar jag del av erbjudandet?
- Skapa ett konto hos 1X2 - ifall du inte redan har ett.
- Gå till framsidan → Betting-sektionen → Odds Boost i menyn.
- Leta fram Sverige - Polen - Gyökeres minst två mål i matchen, klicka på oddset 10.00.
- Lägg din insats och placera ditt spel.
Noterbart är att du behöver vara inloggad hos 1X2 för att se samtliga boostade odds.






